Kamp İçin Gerekli Malzemeler


Kamp yapmaya yeni başlayacak olanların internette il aradığı şeylerin başında kamp malzemeleri geliyor. Çünkü işin en eğlenceli hatta kamptan daha bile eğlenceli olan kısmı eşyaları toplamak. biz kamp yapmaya geçen mayıs ayında başladık. Başladığımızda elimizde olan ilk şeyler çadır, ve mattı. İlk kampımızda tanıştığımız yaşlı bir çiftin eşyalarına bakıp hayran kalmıştık. Onlarda bize başladıklarında çok az eşyalarının olduğunu zamanla ve ihtiyaç doğrultusunda eşya almaya başladıklarını anlatmışlardı. Gerçekten tecrübe çok önemli. Dediklerinde haklı çıktılar ve biz ihtiyaçlarımız doğrultusunda son bir senede şu an elimizde olan eşyaları toparladık. acele etmedik. Baktık, okuduk, araştırdık ve öyle satın aldık. ilk kampımızda mayısta Kaş'ta yapmış ve yanımızda yorgan yastık taşımıştık. Yani eşyalarınız tam olacak ve yola öyle çıkacaksınız gibi bir durum yok. İsteyin ve çıkın.. Gelelim bizdeki malzemelere.. 
 Genel olarak bakacak olursak kabataslak malzemelerimiz bunlar. Burada en fazla dikkat etmeniz gereken konu.Ürünlerin ne kadar pahalı olduğu değil size ne kadar konfor sağladığı. Eğer sizinde bizim gibi beyaz yakalı bir kamp stiliniz varsa bunlar oldukça işinize yarayabilir.   Mutfak malzemeleri
Kampta aç kalmamak için em gerekli malzemelerin bunlar olacağını düşünüyorum ve inanın kampta normalden çok daha fazla acıkıyorsunuz. Tencere, tava, çaydanlık, tabak, çatal, kaşık, termos ve bardak. Bunlara ek olarak baharat, yağ, bulaşık deterjanı, bulaşık süngeri de kesin lazım olacaklar listesinde. 

Aydınlatma
Decathlon'dan bu kafa lambalarını ve çadır içi aydınlatmayı aldık. Kafa lambaları gece lavaboya giderken, çadır içi lambada gece çadırda oldukça iş görüyor. 

Uyku tulumu, mat, yastık
Uyku tulumu şişme yastık, şişme mat ve normal mat. Gideceğimiz mevsim koşuluna uygun olarak uyku tulumunu götürüyoruz yanımızda bizimki 15 derece. Ayrıca gideceğimiz yerdeki zemin koşullarına uygun olarak şişme matımızı ya da normal matımızı götürüyoruz. 


Sırt Çantası ve Çadır
Çadırımız Decathlon 3+ içeride ayrıca eşyalarımızı ve çantalarımızı koymak için yer kalıyor. İki kapısı var. Her iki kapısının önünde eşya koymak için yerler mevcut. Çantalarımız da 50 ve 60 litre oldukça yeterli. 

Masa, Sandalye, piknik örtüsü
Bunlar tamamen bizim için konfor gerektiren şeyler. Arabamızla seyahat ettiğimiz için yanımızda rahatça taşıyabiliyoruz. Fakat arabasız seyahat edecekseniz sizi oldukça zorlayabilir. En son tüm malzemeleri sıralamak gerekirse ve yaz kampı olacağını düşünürsek.

 - Çadır 

 - Mat 

 - Tulum 

 - Sırt Çantası 

 - Masa Sandalye 

 - Lambalar 

 - Kamp ocağı, tencere, tava, tabak, bardak, kaşık, çatal, bıçak, tuz, yağ, bulaşık deterjanı ve süngeri. Ayrıca yemek için makarna, ton balığı, çabuk çorba. Atıştırmalık kuru yemiş. Bolca su! 

 - Tshirt, terlik, mayo, havlu, şort, ceket, spor ayakkabı, küçük sırt çantası.

 - Konfor alanınıza giren herşey :) 

 İyi kamplar..


 Ayrıca beni İnstagram 'dan takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

Popüler Yayınlar